uczen_wymiany_na_szkolnym_korytarzu.jpg

Liceum i szkoły za granicą

CZY WARTO?

Wyjazd do szkoły całorocznej wiąże się z rozwojem językowym, akademickim i osobistym. Dzięki odpowiednim warunkom i metodom nauczania, młody człowiek będzie mógł w pełni zrealizować swój potencjał. Nawet krótkie wyjazdy poszerzają horyzonty i umiejętności ucznia. Międzynarodowe wykształcenie to także ogromna przewaga na rynku pracy.

 
uczen_na_wycieczce_w_Berlinie.jpg

Semestr, rok szkolny, matura

GDZIE I W JAKIM WIEKU MOŻESZ WYJECHAĆ?

Doświadczenie nauki za granicą może zdobyć każdy, niezależnie od wieku! Większość uczniów wybiera liceum za granicą po angielsku, ale możliwości jest znacznie więcej. Szkoły zagraniczne przyjmują uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów – dostępne progi wiekowe różnią się jednak w zależności od wybranego kraju i programu:

Dowiedz się więcej o innych krajach i programach:

 
mlody_chlopak_wypelnia_aplikacje_na_laptopie.jpg

Wybór szkoły

CO TRZEBA WIEDZIEĆ PRZED WYJAZDEM DO LICEUM ZA GRANICĄ?

Wiemy, jak trudny może okazać się wybór odpowiedniej szkoły i programu. W końcu decyzja ta znacząco wpłynie na przyszłość kandydata. Podejmując ją, należy wziąć pod uwagę wiele czynników – kraj i system edukacyjny, długość oraz cel wyjazdu, rodzaj szkoły czy indywidualne predyspozycje i aspiracje danego ucznia.

Część szkół przyznaje stypendia na naukę. Gdy uczeń pragnie starać się o stypendium w liceum za granicą, o wyborze szkoły i procesie aplikacyjnym warto pomyśleć wcześniej – rok lub dwa lata przed wyjazdem w przypadku szkół selektywnych. Późniejsze zgłoszenia nie przekreślają jednak szans na uzyskanie stypendium w szkołach nieselektywnych. Niektóre z nich oferują dofinansowania do nauki jeszcze w marcu, kwietniu lub maju poprzedzających kolejny rok szkolny. Jeśli myślisz o stypendium w szkole średniej za granicą, zapraszamy Cię na bezpłatną konsultację telefoniczną.

Ponad odsyłanie do suchych faktów i szkolnych broszur stawiamy na profesjonalne doradztwo i szczerą rozmowę. Gdy wybór szkoły i dalszej ścieżki edukacyjnej mamy już za sobą, nawet najtrudniejsze procesy aplikacyjne nie będą stanowiły żadnego problemu.

Sprawdź wymagania aplikacyjne i dowiedz się, czy jesteś gotów na wyjazd:

Martynka_na_University_of_Glasgow.jpg

Martyna, 19 lat

 Razem z rodzicami podjęliśmy decyzję o moim wyjeździe do Anglii niedługo przed egzaminami gimnazjalnymi. Przedmioty na poziomie liceum mogłam wybrać sama, zachowując przy tym całkowitą dowolność. Mogłam uciec od utartych wyborów takich jak biol-chem czy mat-fiz.

Dlaczego warto? Ze względu na doskonałe warunki do nauki. W liceum uczyłam się tylko trzech przedmiotów – psychologii, biologii i chemii. Na maturze otrzymałam trzy oceny A i wybrałam studia z neuropsychologii i statystyki na University of Glasgow, która była uczelnią mojego pierwszego wyboru. Zdecydowałam się na szkocki uniwersytet ze względu na elastyczny program nauczania (łączenie kierunków), a także możliwość studiowania dodatkowego przedmiotu – w moim przypadku podstaw zarządzania – przez pierwsze dwa lata.

Wyjazd za granicę na poziomie licealnym jest wspaniałą przygodą otwierającą wiele dróg, jednak żeby ta przygoda mogła być też przyjemna i prowadzić do sukcesów, musi być ona bardzo dobrze przemyślana już na samym początku. Mój tata mówi, że już po pierwszym roku mojej nauki w Cambridge uważał podjętą przez nas decyzję za właściwą: “Patrząc na perspektywy i dalszą wybraną przez Martynę drogę – było warto. Z szacunkiem patrzę na polskie gimnazjum, które przygotowało naszą córkę do nauki na najwyższym światowym poziomie. Ideał edukacji w obecnym momencie z mojego punktu widzenia – podstawówka i gimnazjum po polsku, liceum w wersji angielskiej.”